miercuri, 14 noiembrie 2012

Google Earth/Mars

Buna prieteni,recent am aflat si eu de Google Earth si ca pot vedea Marte prin satelit.Am facut si poze mai interesante care o sa le si discutam,haideti sa le vedem.

  dati click sa se vada mai mare.









                                                                           
Si acestea sunt toate pozele facute de ine cea ce ma mira este ultima imagine pentru ca eu cred ca este un rau(OMG)insa pe marte nu este apa,ci probabil a fost.sau a fost asa pusa de nasa?sau asa arata marte in trecut?E probabil sa fie asa culoarea pamantului in acea zona?sa fie o roca ceva?raspunsul este simplu:a fost pus de nasa,nasa a facut culorile acestea pentru ca normal toate culorile sunt maro in realitate.in a 3 imagine vedem ceva alb.am reusit sa aflu in ce parte ai lui marte e in poza asta si este NORD .


daca ne uitam in parte de NORD(sus) vom vedea ce este mai sus in imagine a 3-a insamai aproape.




Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu